Kazety na bicykel, viackolečká, pastorky a príslušenstvo

Hnacie ústrojenstvo bicykla by sa dalo prirovnať k pohybovému aparátu človeka. Pohonné systémy bicyklov pomáhajú uviesť do pohybu bicykel tým, že prenášajú silu z vašich nôh na hnacie kolesá. Ťažko však pár vetami opísať skutočnú silu, dôležitosť a podstatu hnacieho ústrojenstva bicykla. Preto bude najlepšie, keď jeho schopnosti pocítite priamo počas jazdy! Konkrétne typy mechanizmov na zmenu krútiaceho momentu... Hnacie ústrojenstvo bicykla by sa dalo prirovnať k pohybovému aparátu človeka. Pohonné systémy bicyklov pomáhajú uviesť do pohybu bicykel tým, že prenášajú silu z vašich nôh na hnacie kolesá. Ťažko však pár vetami opísať skutočnú silu, dôležitosť a podstatu hnacieho ústrojenstva bicykla. Preto bude najlepšie, keď jeho schopnosti pocítite priamo počas jazdy!
Konkrétne typy mechanizmov na zmenu krútiaceho momentu a rýchlosti sa líšia podľa jednotlivých typov bicyklov. Horské bicykle majú napríklad veľa nízkych prevodových stupňov, ktoré vám pomôžu ľahšie stúpať do strmých terénov. Naopak, cestné bicykle sú vybavené systémami s viacerými prevodovými stupňami, ktoré pomáhajú dosiahnuť najvyššiu rýchlosť.
Pomôžeme vám identifikovať, či konštrukcia systémov hnacieho ústrojenstva bicykla umožňuje používať kazety alebo jednotlivé reťazové kolesá. Kazeta je zbierkou reťazových kolies na zadnom kolese, avšak aj jednotlivé ozubené kolesá sú kľúčovou súčasťou systémov hnacieho ústrojenstva bicykla. Optimálnu konfiguráciu bicykla zlepšujú tiež ramená kľuky. Nezľaknite sa zložitosti systémov hnacieho ústrojenstva bicyklov a obráťte sa na nás.

Položky 1-36 z 80

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo