Detský sortiment

Detské bicykle, doplnky, príslušenstvo aj cyklistické oblečenie pre deti sa od toho dospeláckeho nelíši len veľkosťou. Na detský cyklo sortiment sú kladené vyššie nároky na bezpečnosť, kvalitu, ale aj farebné prevedenie. Aby bolo primerané ich telesným proporciám. Sami veľmi dobre vieme, čo deti skutočne potrebujú a ako si dokážu užívať jazdu na bicykli s vhodnou cyklistickou výbavou. Detské bicykle, doplnky, príslušenstvo aj cyklistické oblečenie pre deti sa od toho dospeláckeho nelíši len veľkosťou. Na detský cyklo sortiment sú kladené vyššie nároky na bezpečnosť, kvalitu, ale aj farebné prevedenie. Aby bolo primerané ich telesným proporciám. Sami veľmi dobre vieme, čo deti skutočne potrebujú a ako si dokážu užívať jazdu na bicykli s vhodnou cyklistickou výbavou.

Položky 1-36 z 72

Nastaviť zostupne
 1. QERIDOOVozík Qupa1 - Grey / Lime-UNI
  QERIDOOVozík Qupa1 - Grey / Lime-UNI
  Akčná cena 423,00 € Bežná cena 489,00 €
 2. QERIDOOVozík Qupa2 - Grey / Lime-UNI
  QERIDOOVozík Qupa2 - Grey / Lime-UNI
  Akčná cena 469,00 € Bežná cena 539,00 €
Stránka
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Detský sortiment a detské bicykle motivujú k športovým zážitkom celej rodiny 

Bicykle a elektrobicykle pre deti znamenajú zábavu aj zdravý pohyb

Kúpiť nový detský bicykel, alebo aj detský elektrobicykel môže znamenať motiváciu pre deti, aby viac športovali. Istotou je na začiatok použitie bicykla s pomocnými kolieskami. Výberom bicykla však možnosti aktívneho pohybu na kolesách zďaleka nekončia. Odrážadlá a kolobežky výborne doplnia “vozový park” malých objaviteľov. Všetky tieto dvojkolesové dopravné prostriedky sú u nás v Terrabike dostupné vo veľkostiach od najmenších detí až po mládež, tzv. juniorské bicykle a kolobežky. 

Typy detských bicyklov

Malí jazdci by mali mať bicykel pod optimálnou kontrolou. Preto je dôležité vybrať vhodný typ detského bicykla na základe správnej veľkosti. Na rozdiel od bicyklov pre dospelých, ktoré sú dimenzované podľa rámu, detské bicykle sa vyberajú podľa veľkosti kolies. Priemer kolesa je najčastejšie udávaný v palcoch. Výber vhodného typu a veľkosti bicykla závisí často od veku dieťaťa.

 • Prvou voľbou pre tých najmenšíchodrážadlá, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre menších cyklistov. Začínajúci biker má pevný kontakt nohami so zemou, aktívne trénuje stabilitu a posed na sedle.
 • Pre veľmi malé deti od 2 rokov do rokov ponúkame začiatočnícke 12-palcové bicykle s pomocnými kolieskami, chráničmi reťaze a košíkom na hračky.
 • Pre väčšie deti sú tu bicykle s priemerom kolies 16" a 18". Ideálne pre  5 - 7 ročné deti.
 • Dievčenské alebo chlapčenskí 20" bicykle vyhovujú veku 7 - 10 rokov, zatiaľ čo 24" bicykle odporúčame skôr mladým jazdcom nad 10 rokov.

Detské elektrobicykle - výhody a nevýhody

Našťastie, už dávno neplatí, že elektrobicykel je považovaný za prostriedok vhodný len pre starších, či fyzicky menej zdatných cyklistov. Elektrobicykel, rovnako ako klasický bicykel, umožňuje aktívny pohyb.

Detský elektrobicykel, rovnako ako ten pre dospelých umožňuje navyše oproti klasickému dosiahnuť:

 • dlhšie vzdialenosti, ktoré deti jednoduchšie zdolávajú vďaka dodatočnému pohonu,
 • viac zážitkov, pretože vďaka podpore deti vydržia v sedle dlhšie a sú motivované spoznávať viac miest,
 • viac času venovaného športovaniu, vďaka menšej námahe sa predĺži čas strávený aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu,
 • väčšia radosť, deti viac vládzu a sústredia sa na samotný pohyb, nielen na výkon či výdrž,
 • širšie možnosti pre rôzne úrovne fyzickej výdrže, aj pre fyzicky menej zdatné deti znamená e-bike príležitosť viac športovať ,
 • odvážne ciele; odteraz je možné dosiahnuť spolu s rodičmi aj náročnejšie výlety a neobmedzovať sa pritom len na najbližšie okolie.

Detská elektrobicykel má aj niekoľko nevýhod, resp. rizík, ktoré je vhodné zvážiť a mať na zreteli ešte pred kúpou:

 1. sú vhodné len pre staršie deti. Detský e-bike je vhodný pre deti, ktoré už bicyklovať vedia a dokážu ho samostatne obsluhovať.
 2. mierne obmedzený fyzický tréning. Klasickým bicyklovaním sa pravdepodobne dá dosiahnuť silovejší tréning. Je potrebné byť pri deťoch obozretný a vždy nastaviť len úroveň, ktorú sú bezpečne schopné dosiahnuť.
 3. vyššia cena. Podobne ako pri elektrobicykloch pre dospelých,je aj cena detských e-bikov vyššia. Zodpovedá však prevedeniu a komfortu tohto typu bicykla.
 4. menší výber v porovnaní s klasickými bicyklami. Napriek tomu, že je k dispozícii menej modelov, výrobcovia svoj sortiment pomaly rozširujú.
 5. vyššia váha. Z dôvodu vybavenia akumulátorom a celkovu konštrukciu bicykla je detský elektrobicykel prirodzene ťažší.
 6. nutnosť nabíjania. Pre plnohodnotnú jazdu a využitie všetkých benefitov elektrobicykla je potrebné na nabitie myslieť vždy vopred a mať do zásoby pripravenú aj náhradnú batériu. 

Radosť z pohybu, dĺžka pobytu na čerstvom vzduchu a nekonečné možnosti nových zážitkov však prevažujú nad prípadnými nevýhodami. Elektrobicykel pre deti predstavuje vyššiu úroveň rodinnej cyklistiky.

Cyklistické oblečenie a doplnky pre deti umocnia celkovú radosť z bicyklovania

Oblečenie a doplnky na bicykel pre deti sú malým cyklistom prispôsobené v maximálnej možnej miere. Nejde len o menšiu veľkosť. Ohľad sa berie tiež na rôznorodosť farieb, kvalitu materiálov a bezpečnosť prvkov.

Detský sortiment znamená pre Terrabike jedinečnú príležitosť poskytnúť rodinám naozaj nekonečné možnosti cyklovýletov, potešenia z bicyklovania a športu ako takého a obrovský výber značiek.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo