Sedlá na bicykel

Na to si jednoducho musíte sadnúť! Sedlo je časťou bicykla, ktorá je pri každej jazde bicyklom v najväčšom kontakte s vašim telom. Výber závisí od preferovanej polohy sedenia a štýlu vašej jazdy. Turistické sedlo je spravidla širšie a hrubšie polstrované. Vďaka odpruženiu poskytuje cyklistovi vyššie pohodlie aj na dlhších cestách. Závodné sedlo je optimalizované najmä na hmotnosť cyklistu. Medzi týmito dvoma úplne... Na to si jednoducho musíte sadnúť! Sedlo je časťou bicykla, ktorá je pri každej jazde bicyklom v najväčšom kontakte s vašim telom. Výber závisí od preferovanej polohy sedenia a štýlu vašej jazdy.
Turistické sedlo je spravidla širšie a hrubšie polstrované. Vďaka odpruženiu poskytuje cyklistovi vyššie pohodlie aj na dlhších cestách. Závodné sedlo je optimalizované najmä na hmotnosť cyklistu. Medzi týmito dvoma úplne rozdielnymi typmi sediel nájdete množstvo ďalších tvarov a druhov - naprílad cestné sedlá, MTB sedlá či mestské sedlá.
Prispôsobenie tvaru sedla podľa pohlavia a anatómie má tiež svoje opodstatnenie. Pánske sedlá sú užšie. Niektoré sedlá sú vďaka výrezom anatomicky prispôsobené a predchádzajú tak prípadným nepríjemnostiam. Dámske sedlá vyhovujú väčšine žien. Vďaka rozmerom, ktoré sú o niečo kratšie a širšie ako pánske sú pohodlnejšie. Výrobcovia nezabúdajú ani na najmenších. Bicyklové sedlá pre deti majú menšie rozmery a sú masívnejšie i pevnejšie ako modely pre dospelých.

Položky 1-36 z 132

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo