Elektrobicykle

Elektrobicykle sa postupom času stali mimoriadne obľúbené pre svoju pohodlnosť a spoľahlivosť. Dnes máme k dispozícii množstvo modelov dostupných pre cyklistov v každom veku a pre všetky štýly jazdy - od cestných po horské elektrobicykle. Výhody poskytujú nielen ľuďom v zlatom veku, ale aj mladším ročníkom a výkonnostným športovcom, ktorým vedia priniesť úžitok vo forme účinného kardio tréningu. Je len na vás... Elektrobicykle sa postupom času stali mimoriadne obľúbené pre svoju pohodlnosť a spoľahlivosť. Dnes máme k dispozícii množstvo modelov dostupných pre cyklistov v každom veku a pre všetky štýly jazdy - od cestných po horské elektrobicykle. Výhody poskytujú nielen ľuďom v zlatom veku, ale aj mladším ročníkom a výkonnostným športovcom, ktorým vedia priniesť úžitok vo forme účinného kardio tréningu. Je len na vás, ako intenzívne využijete podporu elektromotora a batérie.
Máme v ponuke celý rad elektrobicyklov od celoodpružených eMTB Santa Cruz do terénu, až po pohodové e-bicykle Lapierre. Náš sortiment zahŕňa dámské elektrické bicykle od Liv a pánske elektrobicykle Giant. Ak chcete pri cykloturistike vyťažiť viac, cestu vám uľahčí elektrický bicykel.

Položky 1-36 z 71

Nastaviť zostupne
Stránka
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

E-bike prináša nový cyklistický zážitok

Elektrobicykel otvára nové obzory. Dostanete sa ďalej, bez námahy, jazdíte rýchlejšie a objavíte viac. Má všetky výhody bežného bicykla. Hneď ako šliapnete do pedálov sa však môže aktivovať výkonný elektromotor na batériu.

Výhody E-bicyklov

  • Buďte fit: Hovorí sa, že elektrobicykle urobia všetku prácu za vás. Toto vôbec nie je pravda. Väčšina modelov má asistenciu pri pedálovaní, čo znamená, že znásobuje vašu silu, ktorú produkujete pri šliapaní. Môžete si vybrať, či budete jazdiť pokojným tempom alebo ísť rýchlejšie. Aj e-bike vám umoží si dať kvalitný kardio tréning.
  • Šetrné k prírode: E-bicykle neprodukujú žiadne škodlivé emisie, čo z nich robí jednu z najekologickejších možností cestovania
  • Dochádzajte štýlovo: Dostaňte sa do práce, či obchodu rýchlejšie a bez prepotenia.
  • Preskúmajte nové miesta: Jazda na elektrobicykli vám pomôže vycestovať ďalej, než by ste mohli na bežnom bicykli. Takže môžete objavovať miesta, ktoré sú ďalej ako kedykoľvek predtým.

Jazda v meste a na cestách

Elektrický motor vám bude oporou najmä na miestach, keď potrebujete rýchlo reagovať a zrýchliť, napríklad na semaforoch. Vďaka tomu je e-bike aj skvelým dopravným prostriedkom a skutočnou alternatívou k autám. Mestské a skladacie elektrobicykle poslúžia ako ekologický dopravný prostriedok na dochádzanie do práce či školy, rýchle presuny aj nákupy.

Jazda na cestnom elektrobicykli je neporovnateľne ľahšia a efektívnejšia.

Bicyklovanie v horskom teréne

E-bike a jeho používanie v horskom teréne znamená vyšší výkon a dosiahnutie aj doteraz neprístupných miest. Menší výdaj energie umožní začiatočníkom naplno sa sústrediť na techniku jazdy, tým skúsenejším zamerať sa na dosahovanie lepších časov či vzdialeností. Celoodpružené a pevné horské elektrobicykle sú tou najlepšou voľbou pre jazdu v extraviláne.

Silu pedálov podporí pri každej jazde výkonný elektromotor a batéria. Zaujímavý, no náročný horský terén odteraz nemusí odradiť ani menej fyzicky zdatných cyklistov. Funkcie a nastavenia pre strmú jazdu do kopca, ale aj voľný zjazd z kopca zabezpečia naozaj pohodlné a bezproblémové bicyklovanie pre každého.

E-bike a jeho nekonečné možnosti

Pre cyklistov, ktorý nemajú určený len jeden spôsob jazdy, sú určené trekingové alebo gravel elektrobicykle. Špeciálnu kategóriu predstavujú detské elektrobicykle. Zvážte všetky ich výhody, ale aj prípadné obmedzenia:

Akumulátory a nabíjačky pre dodatočný výkon elektrobicykla

Batérie do elektrobicyklov zabezpečujú dodatočnú energiu a umožňujú jazdiť ďalej a rýchlejšie oproti klasickým bicyklom bez motora. Prejdená vzdialenosť aj dojazd vášho e-biku závisí od kapacity batérie. Súčasné akumulátory majú dlhšiu životnosť a rýchle nabíjanie. Väčšinou ide o akumulátory s lítium-iontovými článkami, tzv. Li-Ion batérie. 

Už pri výbere e-biku myslite na umiestnenie batérie. To môže závisieť od typu bicykla, ale aj rámu a pohonu - podľa toho, či je motor umiestnený v strede alebo vzadu bicykla. Od toho závisí tiež tvar batérie (akumulátora). Na výber je niekoľko typov akumulátorov v závislosti od spôsobu ich pripevnenia a umiestnenia:

  • Batéria elektrobicykla pripevnená na ráme bicykla: V súčasnosti sa jedná sa o veľmi preferovaný spôsob, ktorý umožňuje rovnomerné zaťaženie a nemá vplyv na samotné ťažisko.
  • Integrovaná batéria elektrobicykla: Je umiestnená v ráme bicykla, na čo musí byť rám od výroby prispôsobený. Ide o nenápadný spôsob umiestnenia. Elektrobicykel tak dosahuje pri jazde vynikajúce aerodynamické vlastnosti.
  • Batéria elektrobicykla pod sedlom: Zvislé umiestnenie umožňuje ľahké vyberanie, ale na druhej strane zaberá miesto určené na batožinu.
  • Batéria elektrobicykla umiestnená pozdĺž sedlovky: Jedná sa o batérie s veľkou kapacitou, ktoré majú tvar fľaše.
  • Batéria elektrobicykla na zadnom nosiči: Tento spôsob sa využíval najmä pred časom, kedy mali akumulátory hranatý tvar a boli umiestnené vo vaku. Batérie sú menšie a spratné, no zároveň majú aj nižšiu kapacitu.
Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo