Cestné bicykle

Cestné bicykle či žiletky sú najrýchlejšie a najľahšie bicykle v našej ponuke. Sú skvelé na kardio tréningy na rovných asfaltových cestách. Cestný bicykel má ohnuté riadidlá (barany) a hladké tenké plášte, ktoré po nafúkaní na vysoký tlak minimalizujú odpor cesty. Využíva sa na preteky, ako je časovka alebo triatlon. Jeho výhodou je extra ľahkosť, aerodynamickosť a vysoká kvalita. Cestné bicykle kombinujú rýchlosť... Cestné bicykle či žiletky sú najrýchlejšie a najľahšie bicykle v našej ponuke. Sú skvelé na kardio tréningy na rovných asfaltových cestách. Cestný bicykel má ohnuté riadidlá (barany) a hladké tenké plášte, ktoré po nafúkaní na vysoký tlak minimalizujú odpor cesty. Využíva sa na preteky, ako je časovka alebo triatlon. Jeho výhodou je extra ľahkosť, aerodynamickosť a vysoká kvalita.
Cestné bicykle kombinujú rýchlosť s pohodlím. Pokým na horskom bicykli by vám 100 km trvalo celý deň, tak na cestnom bicykli to stihnete v priebehu doobedia. Nové prevedenie sedlových vzpier a ich napojenie do hornej rámovej trubky skvelo rozptyľuje vibrácie, a zmierňuje ohybovú silu sedlovej trubky a sedlovky. Moderné cestné "pretekárske" bicykle sa často vyznačujú aerodynamickým dizajnom. Vďaka nemu je bicykel najľahší práve v miestach, kde je najvyššia zotrvačnosť, a tým sa zvýši aj váš celkový výkon.

7 položiek

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Cestné bicykle – čistá rýchlosť

Hlavnou myšlienkou cestného bicykla je, že prichádza len s tým, čo je skutočne potrebné pre cyklistiku. Bez príslušenstva, ako sú blatníky alebo nosiče na batožinu, bez systému osvetlenia. Len to, čo je potrebné na rýchlu jazdu po spevnenom povrchu. Zaklapnete tretry do pedálov a rozrážate vietor.

Tradičný cestný bicykel má len jeden účel: byť rýchly! To dnes najlepšie a najelegantnejšie spĺňajú karbónové cestné bicykle. Vďaka karbónovým rámom a karbónovým komponentom sú obzvlášť ľahké.

Rám robí cestný bicykel

Bicykel na každú príležitosť – to je motto sektora cestných bicyklov už niekoľko rokov. Veľa sa zmenilo a výsledkom je široká škála cestných bicyklov. Jedna z najdôležitejších rozhodnutí pri kúpe cestného bicykla je rám. Musíte sa rozhodnúť, či chcete oceľový rám, hliníkový rám alebo karbónový rám. Všetky tieto materiály sa výborne hodia ako základ pre cestný bicykel a niekedy sa dokonca kombinujú. Každý má špecifické výhody a vlastnosti.

  • Hliník je považovaný za ľahkého a spoľahlivého všestranného pomocníka v rámovej konštrukcii, a tak spĺňa mnohé z najdôležitejších kritérií pre konštrukciu rámov bicyklov. Nepoužíva sa čistý hliník, ale vo forme zliatiny. Hliníkové zliatiny sú relatívne ľahké a napriek tomu poskytujú dostatočnú stabilitu, aby natrvalo spĺňali nároky pretekov alebo tréningu. Cestný bicykel s hliníkovým rámom je často cenovo dostupnejší ako cestný bicykel s karbónovým rámom – cestný bicykel z hliníka je preto považovaný za základnú triedu v cestnom sektore.
  • Mnoho špičkových cestných bicyklov má na druhej strane karbónový rám. V porovnaní s inými materiálmi ponúka karbón ešte väčší potenciál pre ľahkú konštrukciu. Je tiež drahší, ale už dlho je meradlom v cyklistike. Oproti hliníku ako materiálu rámu má ďalšiu výhodu: karbónový rám tlmí nárazy, čo výrazne zvyšuje komfort jazdy. V tejto vlastnosti materiál pripomína oceľ, ktorá sa ako materiál rámu používala pomerne dlho a dodnes sa teší istej obľube. Vďaka vlastnostiam tlmenia nárazov karbón alebo oceľ neprenáša nerovnosti vozovky či terénu priamo na jazdca. Výsledná hladšia jazda má pozitívny vplyv na výkon a je citeľná najmä na dlhých trasách, pretože jazda je jednoducho príjemnejšia. Karbón sám o sebe je ako materiál dosť krehký, takže karbónový cestný bicykel je do určitej miery obmedzený na použitie ako čisto športové vybavenie.

Je zrejmé, že nižšia hmotnosť je výhodou. Rám vyrobený z karbónu je vo všeobecnosti ľahší ako rám vyrobený z hliníka alebo ocele. Celková hmotnosť cestného bicykla závisí v neposlednom rade od komponentov a najmä kolies. Preto sa karbón často používa aj pri výrobe ráfikov a nábojov. Nižšia hmotnosť má pozitívny vplyv na zrýchlenie a celkovú rýchlosť počas jazdy.

Veľkosť rámu a geometria bicykla

Bez ohľadu na výber materiálu rámu, pri kúpe cestného bicykla je nevyhnutná správna veľkosť. Vzpriamenejšia poloha vám umožní pohodlnejšie jazdenie. Menšiu veľkosť rámu si vyberajte pre súťažnú jazdu a vyšší rám pre uvoľnenejšiu, turisticky orientovanú jazdnú pozíciu na cestnom bicykli.

Geometria má vplyv na polohu jazdca, ale určuje aj výkonové vlastnosti bicykla. Na vás záleží, či preferujere citlivejšie reagujúci bicykel alebo ste zástancom plynulejšej jazdy na dvoch kolesách.

Dokonalé komponenty? Otázka ambícií a preferencií.

Po výbere rámu sú komponenty ďalším dôležitým faktorom pri kúpe cestného bicykla. Moderné zostavy a rôzne možnosti prevodovky umožňujú individuálne prispôsobenie rôznym požiadavkám a nárokom. Rozhodujúcimi faktormi sú pohodlie, hmotnosť, cena a samozrejme výkon. Čo sa týka značiek, aj medzi cestnými cyklistami sú rôzne preferencie. Zatiaľ čo niektorí cyklisti trvajú na Shimano, iní uprednostňujú komponenty pre cestné bicykle od SRAM.

Elektronické radenie udáva trend

Najväčšou zmenou v nedávnej minulosti bol určite vznik elektronického radenia. Elektronické komponenty pomaly, ale isto dobývajú sektor cestných bicyklov. Elektronické radenie je neskutočne presné a rýchle a nepotrebuje žiadne bowdeny. Na napájanie komponentov sa však musíte spoľahnúť na batériu.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo