Riadidlá na bicykel a rohy (bullhorny)

Niet nad osobný kontakt. Aj počas bicyklovania. Presne taký, aký poskytujú cyklistovi riadidlá. Pri kontakte s bicyklom zohrávajú dôležitú úlohu pre konkrétny štýl jazdy. Štandardným typom riadidiel sú ploché riadidlá s dobrým pákovým efektom pre lepšie ovládanie a ľahký dosah na brzdové a radiace páky. Dostatočný očný kontakt s premávkou je vďaka nim daný vzpriamenou polohou cyklistu. Vzpriamená jazdná poloha... Niet nad osobný kontakt. Aj počas bicyklovania. Presne taký, aký poskytujú cyklistovi riadidlá. Pri kontakte s bicyklom zohrávajú dôležitú úlohu pre konkrétny štýl jazdy.
Štandardným typom riadidiel sú ploché riadidlá s dobrým pákovým efektom pre lepšie ovládanie a ľahký dosah na brzdové a radiace páky. Dostatočný očný kontakt s premávkou je vďaka nim daný vzpriamenou polohou cyklistu. Vzpriamená jazdná poloha nie je príliš aerodynamická, takže jazdy na dlhé vzdialenosti sa stávajú s plochými riadidlami skôr bojom ako príjemným zážitkom. Pádové riadidlá majú rovný stred, ale na konci sú držadlá zakrivené nadol a smerom k jazdcovi. Častejšie sa spájajú s cestnou cyklistikou a pretekmi. Poskytujú vyšší komfort pre aerodynamickú jazdu a vďaka ergonomickému tvaru zmierňujú tlak na nervy rúk a zabraňujú znecitliveniu prstov, dosiahnutie na brzdových páčky je však ťažšie. Pri tomto type úchytu však cyklista prirodzene klopí hlavu, čo obmedzuje pohľad smerom k okoliu. Aero riadidlá vídať skôr na súťažiach alebo časových pretekoch. Ako napovedá názov sú stvorené pre dynamickú jazdu a dosahovanie rýchlych časov.
Riadidlami výber však nekončí. Akousi stonkou, ktorá ich spája s vidlicou, je predstavec. Má veľký vplyv na polohu sedenia pri jazde. Predstavec s malým uhlom k horizontále vytvára natiahnutejšiu polohu cyklistu v sede, zatiaľ čo vo väčších uhloch sa poloha v sede stáva vzpriamenejšou.Potrebnú ochranu držadiel poskytnú gripy a omotávky, ich tvar upravia rohy na bicykel, tzv. bullhorny.

Položky 1-36 z 105

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo