Cyklistické oblečenie

Cyklistické oblečenie do každého počasia. Ochráni vás pred daždivým i veterným počasím. Funkčne vás schladí v horúcich letných dňoch. Správne zvolené cyklo oblečenie zaručí komfort na vašich cestách a umocní zážitok z jazdy. U nás nájdete športové bundy, cyklistické dresy, nohavice s vložkou, rukavice, ponožky, tretry či okuliare od dlhoročne overených výrobcov. Či už sa venujete cestnej alebo horskej cyklistike... Cyklistické oblečenie do každého počasia. Ochráni vás pred daždivým i veterným počasím. Funkčne vás schladí v horúcich letných dňoch. Správne zvolené cyklo oblečenie zaručí komfort na vašich cestách a umocní zážitok z jazdy. U nás nájdete športové bundy, cyklistické dresy, nohavice s vložkou, rukavice, ponožky, tretry či okuliare od dlhoročne overených výrobcov. Či už sa venujete cestnej alebo horskej cyklistike, môžete si byť istý, že máme cyklooblečenie, aké vám poslúži.
Sami, ako nadšenci horskej cyklistiky, preferujeme značku Endura, ktorá zaručí komfort aj použiteľnosť v každom smere. Pre cestných cyklistov tu už dlhé roky zaručuje kvalitu značka Castelli, kvôli ktorej nás vyhľadávajú cyklisti z celého regiónu. Cyklistické oblečenie svojou kvalitou a spracovaním láka na okamžité vyskúšanie. Vybrali ste si už to svoje?

Položky 1-36 z 2645

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Cyklistické a športové oblečenie poskytuje komfort a funkčnosť profesionálom aj rekreačným cyklistom

Oblečenie a obuv na bicykel sú dôležitou súčasťou vybavenia každého cyklistu.V každom počasí by mali spĺňať nároky na pohodlie, ale aj užitočnosť. Rôzne strihy a materiály sú určené pre všetky vekové kategórie, štýly jazdy aj poveternostné podmienky. 

Výber správneho oblečenia na bicykel

Oblečenie na bicykel alebo športovanie je vhodné vyberať s ohľadom na: 

 • štýl vašej jazdy - cestná, horská, crosscountry, mestská či freestyle cyklistika,
 • ročné obdobie - podľa toho rozlišujeme zimné, letné alebo prechodné resp. celoročné oblečenie a obuv,
 • výška a telesné proporcie - k dispozícii je napríklad špeciálne cyklooblečenie pre deti.

Každý kus oblečenia plní dôležitú funkciu

Oblečenie na bicykel alebo športovanie by malo zabezpečovať pre cyklistu tieto funkcie:

 • Ochrana pred vplyvmi počasia
  Špeciálne funkčné cyklistické či športové oblečenie poskytuje dostatočnú ochranu tela pred vplyvmi počasia ako sú vietor, zima, dážď sneh aj slnko. Materiály sú na tieto účely priedušné, vetruodolné, vodeodolné, UV či termo funkčné materiály. Zabraňujú prehriatiu, podchladeniu alebo mokru, pritom však stále vytvárajú okolo tela príjemnú mikroklímu a odvádzajú vlhkosť.
 • Zvýšenie bezpečnosti počas jazdy
  Zvýšiť bezpečnosť počas jazdy najmä na cestách umožňujú reflexné prvky. Vo forme malých detailov, ale aj celoplošnej potlače poskytnú dostatočný odraz svetla na to, aby cyklistu ochránili pred prípadným nebezpečenstvom a poskytli dostatočnú viditeľnosť cyklistu.
 • Maximálne pohodlie a komfort
  Jazda bez obmedzení znamená prispôsobiť výber cyklistického oblečenia a obuvi svojej výške, váhe a telesným proporciám. Rozlíšenie na dámske a pánske strihy umožňuje vybrať si najmä cyklistické nohavice a cyklistické dresy vhodné pre absolútnu voľnosť pohybu vzhľadom na odlišnosť anatómie. Detské cyklistické oblečenie dokáže malým cyklistom spríjemniť jazdu a dopriať pocit skutočného športového zážitku.
 • Zvýšenie výkonnosti
  Aj cyklistické oblečenie a najmä obuv dokážu vplývať na výkon cyklistu. Ako? Hoci nie sú súčasťou bicykla, svojimi funkciami prispievajú k vyššej výkonnosti cyklistu. Vďaka vhodnému typu oblečenia môže byť preto jazda rýchlejšia, dlhšia aj plnohodnotnejšia. Cyklooblečenie  znižuje odporu vzduchu a tým ovplyvňuje aerodynamické vlastnosti jazdy. Cyklistické tretry zabezpečujú dostatočný prenos sily do pedálov. 

Cyklistické oblečenie a doplnky od hlavy po päty

Cyklooblečenie, ale aj rôzne doplnky sú od výrobcov určené naozaj pre každú časť tela. Cyklistická prilba znamená zostať počas bicyklovania v bezpečí na akomkoľvek teréne. Bez ohľadu na dĺžku jazdy, rýchlosť aj terén, prilba by mala byť vašou povinnou výbavou. Na výber sú modely rôznej veľkosti a typu. Najväčšiu pozornosť si zaslúžia cyklistické nohavice. Sú miestom kontaktu cyklistu so sedlom bicykla. 

Cyklistické bundy v najväčšej ploche pokrývajú telo cyklistu. Ochrana trupu za každého počasia výrazne ovplyvňuje pocit z jazdy. V závislosti od ročného obdobia máme v ponuke cyklobundy do dažďa, zimné a zateplené bundy vetruvzdorné a vodeodolné modely, alebo obľúbené vesty na bicykel. 

Cyklistický outfit doplnia cyklistické tretry. Na výber sú tretry podľa typu pedálov a štýlu jazdy:

 • komfortné cykloturistické, 
 • cestné tretry s tvrdšou podrážkou alebo
 • freeride tretry s mäkkou podrážkou, ktorú sú ideálne na zjazdové či enduro bicyklovanie.

Značky svetových výrobcov cyklooblečenia zaručia skutočnú kvalitu

Spolupracujeme s poprednými značkami ako Castelli, ktorá už dlhé roky presviedča cyklistov o kvalite svojich produktov. Obľúbené sú tiež značky Giro, Mavic, ako aj oblečenie od firmy Giant. Pre nadšencov horskej cyklistiky ponúka britská spoločnosť Endura široký sortiment odevov aj ochranných prvkov pre jazdcov, čo majú svoj druhý domov na nekompromisných trailoch.

Špeciálne cyklistické oblečenie a cyklistická obuv v našom sortimente zahŕňa široký výber značiek svetových výrobcov:

Acepac, BBB, BELL SPORTS INC, CRAFT, CRATONI , Castelli ,Crankbrothers, DMT, EXUSTAR TRETRY, Endura,Fizik, Giant ,  Giro, Gore , KELLYS, MAVIC, NALINI, Northfinder, SANTINI TREK COLLECTION, SHIMANO, Selle Royal, Silver Wing, Tifosi, W.L.GORE and ASSO

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo