Servis a údržba bicykla

Pravidelná a dôsledná starostlivosť o bicykel a elektrobicykel hneď od prvého momentu predĺži jeho životnosť aj životnosť jednotlivých komponentov. Hlavné dôvody servisných zásahov sú defekt, zlepšenie jazdných vlastnosti, tuning bicykla a zvýšenie komfortu. Tlak v pneumatikách budete mať pod kontrolou vďaka pumpám. Keď sa pustíte do údržby a ladenia bicykla svojpomocne, poslúžia vám multikľúče... Pravidelná a dôsledná starostlivosť o bicykel a elektrobicykel hneď od prvého momentu predĺži jeho životnosť aj životnosť jednotlivých komponentov. Hlavné dôvody servisných zásahov sú defekt, zlepšenie jazdných vlastnosti, tuning bicykla a zvýšenie komfortu. Tlak v pneumatikách budete mať pod kontrolou vďaka pumpám. Keď sa pustíte do údržby a ladenia bicykla svojpomocne, poslúžia vám multikľúče, servisné náradie, aj celé sady na opravu bicykla.

Položky 1-36 z 322

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Servis a údržba bicykla dokáže predĺžiť životnosť bicykla alebo elektrobicykla

Tešíte sa na svoj nový bicykel? Alebo máte kúpu už za sebou a doteraz si pamätáte radosť z momentu, keď bol nový a mali ste pocit, že nie je potrebné nič riešiť? Čím skôr si uvedomíte, že o bicykel sa treba starať hneď od začiatku a pravidelne, tým lepšie spravíte. Pravidelná starostlivosť o bicykel predĺži jeho životnosť aj životnosť jednotlivých komponentov. Niektoré z nich sa menia z dôvodu opotrebenia, či zlepšenia jazdných vlastnosti, iné len s cieľom vyššieho komfortu. Dôvodom môže byť poškodenie, ale aj tuning bicykla. V každom prípade, dobrá starostlivosť o bicykel nemusí byť len otázkou peňazí. Keď sa rozhodnete údržbu a servis vykonať vo vlastnej réžii, zamerajte sa na kúpu špeciálnych prostriedkov a náradia. Len dovtedy bude každá jazda bezstarostná, dokiaľ sa o svoj bicykel budete pravidelne starať a udržiavať ho.

Servis a údržba majú za cieľ najmä:

  • opravu alebo výmenu dielov a komponentov, ktoré má bicykel alebo elektrobicykel poškodené,
  • výmenu náhradných dielov na bicykel a elektrobicykel na účely zlepšenia jeho jazdných vlastností (tuning bicykla),
  • pravidelnú starostlivosť o bicykel aj e-bike v čase, keď nie je ešte potrebný servisný zásah a na účely predchádzania opravám,
  • kontrolu technického stavu jednotlivých dielov a komponentov.

Najčastejšími dôvodmi opráv a výmeny poškodených dielov a komponentov je poškodenie:

  • v dôsledku pádu, nehody alebo náhodnej udalosti, oprava defektu,
  • z dôvodu neodborného alebo nevhodného zaobchádzania,
  • vzniknuté opotrebením v čase

Na druhej strane cyklisti siahajú po výmene stále funkčných dielov a komponentov, pretože tuning bicykla umožní:

  • znížiť hmotnosť bicykla,
  • zlepšiť jazdné vlastnosti bicykla,
  • vymeniť diely, ktoré nevyhovujú štýlu jazdy alebo proporciám cyklistu.

Poradíme vám, ako sa o svoj bicykel čo najlepšie starať

Zvážte všetky vaše ambície, ktoré chcete jazdou na bicykli alebo elektrobicykli napĺňať. Športové výkony, zábava, rekreácia, preteky aj adrenalínové zážitky; to všetko môže byť pre vás motiváciou zabezpečiť kvalitný pravidelné servis a údržbu bicykla. V čase, keď budete pripravení vyštartovať vás už potom neprekvapí zanedbaný stav vášho bicykla. Ak si nebudete poradíme vám, ako sa o váš bicykel a jednotlivé časti bicykla postarať, čo najlepšie.

Servis a údržba bicykla zahŕňa v Terrabike niekoľko možností - od zvozu bicyklov priamo od vás, cez úkony na našich predajniach až po poradenstvo. Terrabike cyklo servis je neoddeliteľnou súčasťou našich profesionálnych služieb, ktoré vám ponúkame v miestach našich 3 cyklo predajní - v Banskej Bystrici, v Turčianskych Tepliciach a v Ružomberku.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo