Freestyle, Dirt a BMX bicykle

Absolútne zážitková jazda! Tak by sme mohli opísať bicyklovanie na freestyle, BMX, či dirt bicykloch. Ide o adrenalínový typ športu a terénnu jazdu, počas ktorej sa vykonávajú triky na špeciálne upravenom bicykli. Že je to presne pre vás? Potom je jedno či ste dospelý alebo mladý človek. Pre každého je prvoradá však najmä bezpečnosť. Nepodceňte preto výber vhodnej prilby, ochranných návlekov alebo rukavíc. Typickými... Absolútne zážitková jazda! Tak by sme mohli opísať bicyklovanie na freestyle, BMX, či dirt bicykloch. Ide o adrenalínový typ športu a terénnu jazdu, počas ktorej sa vykonávajú triky na špeciálne upravenom bicykli. Že je to presne pre vás? Potom je jedno či ste dospelý alebo mladý človek. Pre každého je prvoradá však najmä bezpečnosť. Nepodceňte preto výber vhodnej prilby, ochranných návlekov alebo rukavíc.
Typickými znakmi pre BMX bicykle sú odolnosť, nízky rám a jediný rýchlostný prevod. Sú väčšinou vybavené mechanickými brzdami. Kvalitná a funkčná brzda je to, vďaka čomu sa naučíte a môžete vykonávať všetky triky. Spravidla býva umiestnená len na zadnom kolese. BMX sú pri miernej odvahe a zručnosti určené na rekreačnú jazdu, s miernou fyzickou zdatnosťou aj pre súťaže na pretekoch. Dirt bicykle sú určitým druhom freestyle BMX bicyklov. Odlišujú sa miernym prispôsobením pre jazdu v teréne, predovšetkým vďaka hrubším plášťom.
Najbežnejšia veľkosť BMX kolies je 20“. Veľkosť rámov sa zásadne nelíši. Dôležitý je zamýšľaný štýl jazdy a výška cyklistu. Pre mládež do 150 cm sú určené BMX bicykle s veľkosťou kolies od 12 do 18 palcov. Pri výške cyklistu nad 150 cm sú na výber štandardné 20 palcové kolesá. Pre ešte lepší výkon a možnosť vychutnať si každé preteky, traily, parky a prekážky si môžete prispôsobiť jednotlivé komponenty bicykla.
S týmito BMX bicyklami to dáte.

6 položiek

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov

Robustný rám s geometriou bicykla je prispôsobený na skákanie, hrboľatý terén a prekážky ulice. To presne vystihuje BMX bicykel. V 90.-tych rokoch boli BMX jedni z najobľúbenejších. Aj dnes zostali ideálnou súčasťou výbavy mladých cyklistov s túžbou po adrenalíne a prekonávaní vlastných prekážok. Na sídlisku aj mimo neho.

Veľká odolnosť a univerzálnosť robí freestyle bicykle jednoducho tými najlepšími bicyklami pre mladých. Na jazdu na skokanských chodníkoch a skateparkových tratiach, ako aj na pumptrackových dráhach.

Bicykle na skákanie do terénu sú jednorýchlostné, len so zadnou brzdou na reguláciu rýchlosti. Sú vyrobené tak, aby zvládli aj drsné dopady. Menšie kolesá uľahčujú ich pohyb vo vzduchu.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo