Trekingové a crossové bicykle

Trekingové a crossové bicykle predstavujú veľmi obľúbenú kategóriu pre náročnejších cyklistov na možnosti použitia. Ak hľadáte bicykel, s ktorým sa pohodlne presuniete cez mesto, ale zároveň vás bude sprevádzať do prírody, trekingový bicykel je stvorený presne pre vás. Vyššia rýchlosť, úplný komfort a zároveň istota na každom povrchu - to sú výhody či už ste rekreačný alebo športový cyklista. Neprekvapí... Trekingové a crossové bicykle predstavujú veľmi obľúbenú kategóriu pre náročnejších cyklistov na možnosti použitia. Ak hľadáte bicykel, s ktorým sa pohodlne presuniete cez mesto, ale zároveň vás bude sprevádzať do prírody, trekingový bicykel je stvorený presne pre vás.
Vyššia rýchlosť, úplný komfort a zároveň istota na každom povrchu - to sú výhody či už ste rekreačný alebo športový cyklista. Neprekvapí vás, keď sa asfaltový terén razom zmení na bočnú poľnú cestu. Trekingové a crossové bicykle s väčším priemerom kolies a užším profilom dokážu na cestách nabraťsprávnu rýchlosť. Nezaostávajú avšak ani na nespevnených cestách v prírode alebo členitom nenáročnom teréne.
Crossový bicykel sa od trekkového odlišuje len maličkosťami. Trekingové bicykle sú crossové bicykle s pridanými doplnkami ako blatníky, svetlá a nosič na brašňu a cyklotašku. Skvelo sa hodia na rýchly presun po meste kvôli nevyhnutnému nákupu a vybavovačkám. Hravo si poradia aj s ľahším terénom na celodennom výlete do prírody či na chatu. Súčasťou našej ponuky sú dámske trekingové bicykle, ktoré svojou komfortnosťou spĺňajú nároky každej cyklistky, ale i pánske trekingové bicykle pre príležitostných cyklistov i pravých nadšencov.

10 položiek

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Všestranné trekové bicykle na každú príležitosť

Trekking bicykelje hybrid medzi horským a cestným bicyklom. Vyzerajú podobne ako horské bicykle, no kolesá sú tenšie a ponúkajú aj vzpriamenejšiu jazdnú polohu. Väčšina trekingových bicyklov sa dodáva s blatníkmi. Ak tieto doplnky nie sú pevnou súčasťou, môžete ich jednoducho namontovať.

Trekingové bicykle sa zvyčajne dodávajú s plochými riadidlami. Rovnako a brzdové komponenty a radenie. To vedie k jazdeckej pozícii, ktorá je o niečo vzpriamenejšia a zároveň je veľmi pohodlná a bezpečná.

Dobrým ukazovateľom môže byť aj veľkosť kolies. Trekové bicykle sa zvyčajne dodávajú s väčšími pneumatikami ako cestné bicykle. Väčšie kolesá sú vhodnejšie na použitie v teréne. To umožňuje plynulejšiu jazdu ako úzke plášte cestných bicyklov.

Trekkové bicykle sú najobľúbenejšia voľba u žien

Hlavne vzhľadom k ich všestrannosti. Trekový bicykel je vhodný do mnohých terénov a na množstvo účelov. Spolu s gravel segmentom ich radíme medzi všestranné bicykle, ktoré sú známe pevnou konštrukciou a pohodlnou polohou sedenia. Uvoľnený vzpriamenejší posed vám umožní vydať sa na viacdňové dobrodružné jazdy. V štýle bikepacking ich ľahko naložíte batožinou od riadidiel po nosič. Systém osvetlenia vás udrží v bezpečí počas celého dňa, či na cestách, lesných chodníkoch alebo štrkových cestách. Trekkingový bicykel bude vaším verným a spoľahlivým spoločníkom.

Medzi nadšencami cykloturistiky si už získali obrovskú popularitu. Využijete ich na dochádzanie, na voľnočasové jazdenie, na viac pohybu, na dlhšie cyklotúry a rodinnú cyklistiku. Výsledkom je, že na trhu sú k dispozícii rôznych modely. Všetky však majú jedno spoločné. Trekingové bicykle sa dajú použiť na mnoho rôznych účelov a zvyčajne sú plne vybavené zadným nosičom batožiny.

Všetko je to o správnej hmotnosti a veľkosti

Pri výbere trekingového bicykla pre dámy je dôležité zvážiť veľkosť a hmotnosť jazdca aj bicykla. Ak ste vzrastom menší, mali by ste sa rozhodnúť pre ľahší a obratnejší bicykel. Cykloturistika tak bude pre vás jednoduchšia a bezpečnejšia. Príliš veľké alebo ťažké bicykle sú nielen menej pohodlné, ale aj ťažšie sa s nimi manipuluje.

V našom internetovom obchode a našich cyklo predajniach nájdete množstvo kvalitných pánskych aj dámskych modelov od značiek ako Giant, Ghost, Kellys a mnoho ďalších.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo