Horské bicykle

Horský (MTB) bicykel je stelesnením slobody. Nezáleží či radšej jazdíte po uhladených cyklotrasách, zaprášených poľných cestičkách alebo uprednostňujete lesné singletraily popretkávané koreňmi stromov s množstvom klopených zákrut. Horské bicykle a komfort, ale aj miera bezpečnosti počas jazdy na nich, závisí od miery odpruženia. Celoodpružené horské bicykle zvládajú technicky náročnejšie a dlhšie... Horský (MTB) bicykel je stelesnením slobody. Nezáleží či radšej jazdíte po uhladených cyklotrasách, zaprášených poľných cestičkách alebo uprednostňujete lesné singletraily popretkávané koreňmi stromov s množstvom klopených zákrut.
Horské bicykle a komfort, ale aj miera bezpečnosti počas jazdy na nich, závisí od miery odpruženia. Celoodpružené horské bicykle zvládajú technicky náročnejšie a dlhšie trasy. Sú pohodlnejšie ako hardtailové bicykle s pevnou kostrou. Zároveň máte nad nimi väčšiu kontrolu.
Lacnejšiu a ľahšiu alternatívu ponúka hardtail horský bicykel. Čiastočne odpružené prevedenie pomôže vykryť mierne nerovnosti terénu, a umožňuje aj dobrú kontrolu bicykla. Robustnejší rám je jedným z dôvodov, prečo je horský bicykel dobre ovládateľný. Kvalitný karbónový rám trailbiku je zárukou vášho pohodlia a stability. Pevný hliníkový rám je stvorený pre hladký a aktívny zadný chod, s ktorým si aj vďaka príslušnému tlmiču naplno užijete každý zjazd.
Širšie a väčšie kolesá umožňujú lepšiu stabilitu na nerovnom povrchu. Pohodlie a dobrú ovládateľnosť zabezpečí vhodná veľkosť kolies. Tá závisí najmä od výšky cyklistu. Väčšie 29" kolesá sú určené pre vyšších jazdcov, väčšinou "patria" pánom. Nižšie, často dámske či juniorské bicykle, disponujú menšími štandardnými 26" kolesami; u juniorov je to minimálne priemer o veľkosti 20" až 24".

Položky 1-36 z 76

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Prekonávajte prekážky s MTB bicyklami

S horskými bicyklami neexistujú žiadne obmedzenia. Všetko je možné. Od krátkych výjazdoch po práci, až po niekoľkodňové túry.

Bavte sa v teréne

Nechajte nudu doma a užívajte si prírodu. Plnými dúškami. Najlepší spôsob, ako ju preskúmať, je na horskom bicykli. Veď, čo môže byť lepšie, ako brázdiť blato bez obmedzení, zvládať technické singletraily a spoznávať svet bez toho, aby ste sa museli spoliehať na pevné cesty? Horské bicykle sú stelesnením slobody a už zďaleka nie len štýlovým dopravným prostriedkom.

Horský bicykel s 29 palcovými alebo 27,5 palcovými kolesami?

Môžete si vybrať medzi hardtail bicyklami s odpruženou vidlicou a pevným rámom a celoodpruženými bicyklami s tlmením. Veľkosť kolies sa pohybuje bežne medzi 27,5" pre väčšiu obratnosť a s 29" kolesami pre hladšiu a bezpečnejšiu jazdu.

27,5 palcové kolesá

Menšie kolesá o rozmere 27,5" sa postarajú o väčšiu obratnosť. Horský bicykel bude obzvlášť obratný a živý. Menšie koleso prospieva anatómii menších jazdcov tým, že umožňuje väčšiu kontrolu nad bicyklom. Niet divu, že mnohí výrobcovia celoodpružených horských bicyklov sa pri optimalizácii výkonu v náročnom teréne spoliehajú predovšetkým na 27,5-palcové kolesá.

29 palcové kolesá

Horský bicykel s 29 palcovými kolesami vás prenesie,  oproti 27,5", hladšou a bezpečnejšou jazdou. To znamená, že bicykel dokáže s menšou námahou lepšie prekonať prekážky, ako sú skaly, a dodáva vám lepšiu stabilitu aj na nerovnostiach. Väčšie kolesá navyše poskytujú väčší komfort pri jazde, umožňujú vyššiu rýchlosť a prispôsobujú sa vyšším jazdcom.

Našich 5 odporúčaní pre dokonalý horský bicykel

Viete, akých je päť najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere ideálneho horského bicykla:

 • Odpružená vidlica a tlmenie:
  Odpružená vidlica určuje veľkosť pruženia horského bicykla. Vidlice sú rozdelené do kategórií podľa ich zdvihu. Rozsah sa zvyčajne pohybuje od 75 milimetrov pre menej náročný terén po 180 milimetrov pre freeride a až do viac ako 200 milimetrov pre náročné zjazdy.
 • Kotúčové brzdy:
  Pri brzdách ide o absolútnu kontrolu v každej situácii. 100% spoľahlivosť pri vysokom zaťažení je preto nevyhnutná. V závislosti od terénu ide aj o to, ako presne dokážete ovládať svoj bicykel. Kvalitné MTB kotúčové brzdy sa ľahko nastavujú, majú optimálne spomalenie aj na drsných cestách aj v daždi a sú jednoznačne prvou voľbou pre horskú cyklistiku.
 • Rámy:
  Rám bicykla spolu s vidlicou určuje geometriu a tým vplýva aj na jazdné vlastnosti. Zároveň určuje stabilitu, odolnosť a hmotnosť bicykla. Robustné, ľahké rámy zabezpečujú perfektnú polohu sedenia. Obľúbené materiály pre horské bicykle sú hliník a karbón.
 • Kolesá:
  MTB kolesá by mali byť na jednej strane veľmi stabilné a tuhé a na druhej strane vážiť čo najmenej. Obvykle sú vyrobené uhlíka alebo ľahkého hliníka.
 • Radenie a prehadzovačka:
  Rýchle, presné a pohodlné prehazdovanie z jedného prevodu na druhý je základ. Výber u značiek Shimano a SRAM je skutočne široký.
Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo