Detské bicykle a odrážadlá

Spomínate si na svoje prvé bicyklovanie? Zdá sa vám akoby to bolo včera, a zrazu ste to vy, kto má odovzdať svoje znalosti ďalšej generácií? Viete všetko, čo k tomu potrebujete vedieť? Na začiatok potrebujete vybrať ten správny detský bicykel. S nami sa vám to rýchlo podarí. Detské bicykle sa vyberajú podľa veľkosti kolies tak, aby dieťa vo svojom veku malo čo najlepší kontakt so zemou. Dôležitá je preto výška dieťaťa. Spomínate si na svoje prvé bicyklovanie? Zdá sa vám akoby to bolo včera, a zrazu ste to vy, kto má odovzdať svoje znalosti ďalšej generácií? Viete všetko, čo k tomu potrebujete vedieť? Na začiatok potrebujete vybrať ten správny detský bicykel. S nami sa vám to rýchlo podarí.
Detské bicykle sa vyberajú podľa veľkosti kolies tak, aby dieťa vo svojom veku malo čo najlepší kontakt so zemou. Dôležitá je preto výška dieťaťa. Pokiaľ ide o najmenšie deti vo veku od cca. 2 rokov, svoje cyklisické zručnosti začínajú trénovať na odrážadlách. Detské odrážadlá predstavuje ideálny prostriedok na získanie rovnováhy. Pre malé deti, ktoré už vedia pedálovať, sú určené bicykle s kolesami veľkosti 12“ až 16“. Súčasťou bicykla sú aj pomocné kolieska. Okrem kolies sa detské bicykle vyznačujú odľahčenými komponentami, najmä ľahším hliníkovým rámom. Nemenej dôležité sú reflexné a bezpečnostné prvky či doplnky, ako je vesta, prilba a chrániče. Čo by to však bol za detský bicykel, keby nebol aj krásne farebný? Vyberte si ideálny model z množstva značiek.
Juniorské bicykle prekonávajú priepasť medzi detskými bicyklami a dospeláckymi horskými bicyklami. Vyzerajú ako robustné horské bicykle pre dospelých, ale sú menšie a ľahšie. Rozdiel je aj v menších kolesách. Juniorské bicykle majú 20", 24", 26" a 27,5" kolesá. Menšie 20" a 24 palcové kolesá sú určené pre 5-8 ročných chlapcov a dievčatá s výškou 127-150 cm. Stačí sa porozhliadať a vybrať si ten pravý bicykel pre vašich väčších aj menších nasledovníkov.

Položky 1-36 z 51

Nastaviť zostupne
Stránka
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Detské bicykle by mali byť ľahko ovládateľné a hlavne bezpečné

Detské bicykle sa výrazne nelíšia od bicyklov pre dospelých. Jednotlivé časti sú o niečo menšie. Detské bicykle musia spĺňať dve veci, aby si ich tí najmenší naozaj užili. Byť ľahké, ľahko ovládateľné – musia sedieť, zároveň dostatočne pevné a stabilné, aby zvládli všetky nástrahy spoznávania.

Detský bicykel musí byť viditeľný aj v tme, aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Žiarivá farba, svetielka, blikačky a klaksón sú preto nevyhnutnosťou. Pastorky a reťaz by mali byť dobre chránené, brzdy nastavené tak, aby bola jazda pre dieťa bezpečná.

Dizajn a detaily špecifické pre vek a pohlavie dieťata sú tiež dôležité. Aspoň deti im prikladajú veľký význam.

Vyberte správnu veľkosť detského bicykla

Správna veľkosť bicykla je aj u detí veľmi dôležitá. Príliš veľké bicykle sú nielen nepohodlné, ale aj nebezpečné. Podobne nie sú vhodné ani veľmi malé bicykle.

Detské bicykle by sa nemali kupovať príliš veľké alebo na to, aby do nich dorástli. Malí jazdci musia vždy stáť, aby mali bicykel pod optimálnou kontrolou.

Na rozdiel od bicyklov pre dospelých, ktoré sú dimenzované podľa rámu, detské bicykle sa vyberajú podľa veľkosti kolies. Priemer kolesa je najčastejšie udávaný v palcoch. Výber vhodnej veľkosti bicykla závisí často od veku dieťaťa. Výška tiež hrá dôležitú úlohu pri výbere veľkosti bicyklov pre deti.

  • Prvou voľbou pre tých najmenších sú odrážadlá, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre menších cyklistov. Začínajúci biker má pevný kontakt nohami so zemou, aktívne trénuje stabilitu a posed na sedle.
  • Pre veľmi malé deti od 2 rokov do 4 rokov ponúkame začiatočnícke 12-palcové bicykle s pomocnými kolieskami, chráničmi reťaze a košíkom na hračky.
  • Pre väčšie deti sú tu bicykle s priemerom kolies 16" a 18". Ideálne pre 5 - 7 ročné deti.
  • Dievčenské alebo chlapčenskí 20" bicykle vyhovujú veku 7-10 rokov, zatiaľ čo 24" bicykle odporúčame skôr mladým jazdcom nad 10 rokov.

Nie ste si istí, ktorý detský bicykel je ten pravý? Stačí nám zavolať a my vám radi pomôžeme a zodpovieme na všetky dôležité otázky.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo