Elektrické bicykle

Elektrické bicykle otvárajú nové obzory. Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo si vybrať svoj nový bicykel s pomocným motorom. Sú rýchlejšie, pohodlnejšie pri jazde, ponúkajú nové možnosti pri dochádzaní do práce alebo pri cykloturistike. Stúpanie do kopca bude zábavou, a únava či zranenia už nebudú viac problém. Okrem toho si môžete zatrénovať s rovnomernejším zaťažením, užívať si výjazdy do kopca bez premáhania... Elektrické bicykle otvárajú nové obzory. Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo si vybrať svoj nový bicykel s pomocným motorom. Sú rýchlejšie, pohodlnejšie pri jazde, ponúkajú nové možnosti pri dochádzaní do práce alebo pri cykloturistike. Stúpanie do kopca bude zábavou, a únava či zranenia už nebudú viac problém. Okrem toho si môžete zatrénovať s rovnomernejším zaťažením, užívať si výjazdy do kopca bez premáhania a vyčerpania ... a to je len začiatok.

24 položiek

Nastaviť zostupne
na stránku

Bicykle nad 699 €
doručíme poskladané

3 kamenné predajne
so servisom

Garančný a pozáručný
servis

Doručenie zadarmo
nad 79 €

Tvoja cesta, tvoje dobrodružstvo.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

E bicykle vás podporia

Hlavnou črtou týchto elektrických bicyklov je ich elektronické zariadenie podporujúce jazdca novou energiou. Často až do rýchlosti 25 km/h. Elektromotor dodáva silu hneď, ako začnete šliapať do pedálov. Túto podporu výkonu si samozrejme môžete regulovať podľa potreby.

Čím sa vyznačuje elektrický bicykel

Elektrobicykel je bicykel s asistenčným elektrickým pohonom (nábojovým alebo stredovým elektromotorom a akumulátorom). Na ovládacom paneli, ktorý je umiestnený na riadidlách, si môžete najčastejšie vybrať medzi 3 až 6 stupňami intenzity motorovej asistencie. Výkon motora je pritom často úmerný šľapaniu, takže elektrobicykel nepôjde za vás. Poskytuje teda dostatočnú podporu, avšak nelimituje úplne fyzickú aktivitu.

Pri cca. 60 otáčkach za minútu platí, že čím intenzívnejšie šľapete na pedále, tým väčší výkon získate. Pri vyšších frekvenciách otáčok sa výkon e-biku už ďalej nezvyšuje. Na elektrobicykli vám asistenčný pohon umožní dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h a dojazd v rozmedzí 40 - 170 m.

Batéria elektrobicykla na jedno nabitie vydrží cca 60 km. V prípade lithium-iontových (Li-Ion) batérií, ako má napríklad dámsky Giant Vall-E+, horský GIANT Fathom E+ či crossový e-bike CRUSSIS OLI Cross, je prirodzený výkon pedálov ešte zvýšený.

Z hľadiska času nabíjania hovoríme o dvoch až šiestich hodinách nabíjania z bežnej 220V zásuvky. Okrem kontrolovania stavu nabitia batérie sa nemusíte o elektropohon nijako špeciálne starať. Samotný elektrobicykel vyžaduje bežný servis ako ostatné bicykle.

Elektrický bicykel ako nová cyklistický skúsenosť

Elektrobicykel má viaceré výhody. Pôjde sa vám s ním ľahšie a vynaložíte aj menšie úsilie pri stúpaní do kopca. Prejdete s ním viac ako na bežnom bicykli. S elektrobicyklom vás menej obmedzujú zdravotné problémy a vyšší vek. Ak nevládzete pridáte na ovládači znamienko + a asistenčný pohon dupne do pedálov za vás. Prejdite si našu celú škálu elektrických bicyklov alebo spoznajte čaro elektropohonu na bicykel Rubbee X.

Silné puto - spojením lásky k športu a prírode vzniklo zázemie pre 3 predajne bicyklov a cyklistický e-shop
Akú variabilitu prináša značka bicyklov Rondo